اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
مشخصات فنی چوب پلاستیک

تاریخ مقاله: 1393/11/15

مشخصات فنی چوب پلاستیک

مشخصات فنی چوب پلاستیک

سختی:

افزودن چوب به پلاستیک می تواند آنها را برای مصارف ساختمانی و کاربردهایی که نیاز به استحکام و سختی دارند،سخت نماید. افزودن فیبر چوب به منفذهای پلاستیک می تواند آن را دوبار و گاهی سه بار سخت تر نماید. حتی باوجود این تغییرات، بیشتر فیبرهای چوب – پلاستیک از خاصیت کشسانی کمتر از نصف خاصیت ارتجاعی چوب برخوردارند. اختلاف میان خاصیت ارتجاعی  ( Modulus Of Elasticity )فیبر چوب – پلاستیک و چوب در دماهای بالا آشکار می شود.

 

خاصیت ارتجاعی پلاستیک بطور قابل ملاحظه ای با افزایش حرارت، کاهش می یابد. افزایش حجم فیبر موجود موجب کاهش میزان سختی می شود، در حالیکه کاهش سختی باید هنگامیکه کامپوزیتهای چوب – پلاستیک برای مصارف در دماهای متفاوت استفاده می شوند مد نظر قرار گیرند.

 

از آنجائیکه کامپوزیتهای چوب – پلاستیک (WPC)  ترکیبی از فیبرها و مواد پلاستیکی و مواد افزودنی هستند لذا می توان بسته به نوع کاربرد محصول، خواص مد نظر مصرف کننده از قبیل مقاومت در برابر آتش، اصطکاک، عایق صوت بودن، استحکام و سختی مناسب و ... را در آن لحاظ نمود که این امر خود از برتری ها و ویژگیهای خوب این محصول بشمار می آید.

 

کامپوزیتهای چوب – پلاستیک به روش اکسستروژن و با قالبهای متفاوت به شکل نهایی تبدیل  می شود. این کامپوزیتها محصولات چوبی هستند که نیازی به فرآوری بعدی ندارند.همانطور که قبلاً  نیز  اشاره  شد آنها در برابر شرایط  جوی ، رطوبت و  قارچ ها  مقاوم  هستند از این رو براحتی می توان از آنها  در خارج از منزل که الوارهای پرداخت نشده کارایی ندارد ، استفاده نمود و از این نظر بسیار مناسب هستند. همچنین این محصولات دارای خواص پلاستیکی هستند که از نظر محیط زیستی و عملکرد بسیار ممتاز هستند. این کامپوزیت ها دارای فوائد و ویژگیهای متعددی هستند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

- مواد ترکیبی واقعی بوده که بهترین ویژگیهای چوب و پلاستیک را با هم در هم می آمیزند.

 

- از مواد اولیه ( خام ) کم هزینه و زیادی ( تنوع ) بهره می برند.

 

- پس از استفاده براحتی قابل بازیافت هستند و ضایعات چوب و پلاستیکهای بازیافتی آن نیز با ارزش بوده و قابل استفاده می باشند.

 

- دارای قیمت ها ی رقابتی بوده و توانایی رقابت با مواد سنتی همچون الوار،MDF و PVC را دارا می باشند.

 

- روش تولید آن ایده آل بوده و با استفاده از روشهای سنتی فرآوری چوب به آسانی تولید و ساخته می شوند.

 

- سختی و خشکی مطلوب و مقاومت در برابر تأثیرات بیرونی.

 

- پایداری ابعادی ( حداقل تغییر شکل زیر فشار بار ).

 

- مقاومت در برابر فرسودگی و. خوردگی.

 

- ویژگیهای گرمایی عالی.

 

- جذب رطوبت بسیار کم.

 

- خودرنگ بوده و همچنین قابل رنگ کردن مجدد نیز می باشد.

 

- عمر مفید طولانی و هزینه نگهداری پایین حتی در شرایط آب و هوایی نا مساعد.