اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
کاربرد چوب پلاست

تاریخ مقاله: 1393/5/19

کاربرد چوب پلاست

کاربرد چوب پلاست

چوب پلاست به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد زمینه کاربرد آن بسیار متنوع و گسترده می باشد

محصولات تولیدی از این کامپوزیت ها مورد مصرف بخش های مختلفی از قبیل ساختمان سازی ، دکوراسیون و روف گاردن (باغبام) ، تراورس راه آهن ، کشتی سازی (عرشه) ، قالبهای پنجره و... می باشد.

وود پلاست ترکیبی از یک پلیمر طبیعی و یک پلیمر مصنوعی می باشد که به دلیل مقاومت بسیار زیاد و تنوع رنگی محصول و همچنین سبکی وزن آن کاربرد کنونی آن بیشتر به مواردی همچون تزئین کردن ، روکش کاری

کف حیاط ، نمای ساختمانی و باغ بام (روف گاردن) مربوط می شود. 

از آنجایی که کامپوزیت های چوب پلاست ترکیبی از الیاف طبیعی چوب به عنوان مهمترین و بیشترین عنصر تشکیل دهنده آن و مواد پلاستیکی با درصد کمتری نسبت به چوب می باشد. لذا می توان به خواص مورد نظر مصرف کننده از قبیل مقاومت در برابر آتش (عدم اشتعال و اصطکاک)، عایق صوتی مناسب، استحکام و عدم شکنندگی آن به سهولت، مقاومت بالا در برابر اشعه ماوراء بنفش (عدم رنگ پریدگی)، مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، قابلیت اره کاری، مقاوم در برابر ترک و شکاف، مقاوم در برابر جوندگان موذی و همچنین جلبک، قارچ، انگل، ضد خوردگی و پوسیدگی و از همه مهم تر نصب راحت و آسان اشاره نمود. بنابراین چوب پلاست را میتوان جایگزین مناسبی برای چوب دانست .

لازم به ذکر است چوب پلاستیک ها در بیشتر مواقع به دلیل مصرف مواد بازیافتی قابلیت نصب با میخ و استفاده از میخکوب را ندارند و همچنین بهتر است جهت اجرا از روش اتصال با اتصالات مخصوص پروفیل های چوب پلاستیک استفاده شود زیرا در صورت استفاده از روش رو پیچ در زمان انقباض و انبساط باعث برش پیچ و یا آسیب به پروفیل چوب پلاست میگردد .
لازم به ذکر است این محصول با در نظر گرفتن استانداردهای زیست محیطی ASTM و CFC و سازگار بودن با محیط زیست توانسته علاوه بر داشتن ظاهر و ترکیبی چوبین از معایب چوب طبیعی (باد کردن ، عدم طول عمر، و قیمت های کلان) مستثنی باشد. پلاستیک در دماهای گوناگون دچار کشیدگی و انبساط می شود. افزودن چوب به پلاستیک، انبساط خطی را تا 50% و بیشتر کاهش می دهد. کاهش انبساط خطی حرارتی موضوعی مهم می باشد بویژه هنگامی که کامپوزیتهای چوب پلاستیک تغییرات اندکی را در برابر رطوبت از خود نشان می دهند چرا که پلاستیک به عنوان یک محافظ و عایق رطوبت را از چوب دور می سازد.