اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
آموزش نصب چوب پلاست

تاریخ مقاله: 1394/8/19

آموزش نصب چوب پلاست

آموزش نصب چوب پلاست

چگونگی نصب شاخه ها:

  1. فاصله استاندارد برای کنار هم قرار گرفتن پروفیل ها بستگی به زمان و شرایط منطقه بر اساس دستورالعمل زیر توصیه می گردد: فاصله پروفیل ها از یکدیگر در فصول بهار و پاییز حدود ۵ میلیمتر، فصل تابستان ۷ میلیمتر و در فصل زمستان حدود ۳ میلیمتر باشد ،  این  در واقع یک درز انبساطی است ( جدول شماره 1 ) که علاوه بر میسر نمودن انبساط شاخه ها ، اجازه می دهد برف و باران به سهولت از لابه لای آن عبور کند. برای این که فاصله بین شاخه ها به شکل منظم دیده شود بهتر است که از کلیپس در بین فواصل استفاده گردد. در مواردی که کفپوش ها با اتصالات ویژه از جمله کلیپس های مخصوص نصب می گردد ، فاصله بین دو شاخه بر اساس ضخامت بدنه کلیپس خواهد بود. 
  2. به منطور اینکه در انتهای کار زیر شاخه ها خالی نمانده و به مرور زمان ، رو به بالا انحنا پیدا نکند می بایست حتما  سر شاخه ها را به قید زیرکار متصل و پیچ شود . برای شاخه ها به طول 6/3 متر ، این فاصله تا 12 میلیمتر افزایش می یابد. 
  3. باید توجه داشت که نباید پیچ ها را بیش از حد سفت نمود. 
  4. در مواردی که در انتهای کار امکان برش وجود داشته باشد می بایست اجازه بدهیم سر شاخه ها جلوتر از خط انتهایی قرار گیرند ، زیرا در پایان کار می توان با دقت بیشتری نسبت به برش آن اقدام نمود. 
  5. برای فیکس کردن پیچ ها می بایست از پیچ های استنلس استیل و یا پیچ های گالولنیزه استفاده نمود. 
  6. پس از نصب شاخه نخست بر روی قید زیرین ( شاخه باید به مرکز قید پیچ شود و حداق3 سانتیمتر از لبه فاصله داشته باشد تا از شکستن لبه شاخه جلوگیری گردد ) ، کلیپس اتصال را درون شیار شاخه نخست قرارداده و سپس شاخه بعدی را بدون فشار آوردن به شاخه اولی وصل می کنیم . توصیه می گردد که شاخه ها تک به تک به قید های زیرین نصب گردد . چنانچه شاخه نخست درست نصب نگردد ، اثر آن بر روی کل کار مشاهده خواهد شد.

شاخه ها را می توان تحت زوایای گوناگون ( 90 درجه ، 45 درجه و . . . ) بر روی قید ها فیکس نمود

لازم به ذکر است به دلیل انقباض و انبساط طولی و عرضی چوب پلاست و پروفیل های آهن بهتر است حتما از چوب زیرسازی اشباع شده

به عنوان زیرسازی و یا م ابین آهن و چوب پلاست استفاده گردد تا این درگیری بین آهن و چوب پلاست به حداقل برسد و طول عمر چوب پلاست افزایش یابد

در غیر این صورت طول عمر چوب پلاستیک به کمتر از یک سال میرسد