اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
نصب ترمووود

تاریخ مقاله: 1396/8/18

نصب ترمووود

نصب ترمووود

 

نصب ترمو وود نیاز به زیرسازی دارد که می تواند به شکل سیمانی یا فلزی انجام شود .

در زیر سازی سیمانی باید سیمان شمشه با 4 سانتی متر ضخامت اجرا گردد . برای زیر سازی فلزی نیاز به قوطی های فلزی 40*40 و یا 50*50 با فاصله 50 سانتی متر از هم و همچنین 7 سانتیمتر از لبه های کار وجود دارد که این قوطی ها را به میله ایی ثابت شده روی کار جوش میدهند .
با توجه به اینکه سیمان با گذشت زمان ممکن است تغییر حالت دهد پیشنهاد ما استفاده از زیر سازی فلزی است . بعد از انجام زیر سازی فلزی نیاز به نصب چوب زیر سازی وجود دارد.چوب زیر سازی باعث جلوگیری از تماس مستقیم ترمو وود با زیر سازی فلزی می گردد و از آنجا که ضریب انبساط چوب و فلز متفاوت است،چوب زیرسازی از ایجاد انقباض و انبساط شدید ترمو وود جلوگیری می نماید . برای اتصال چوب زیر سازی به فلز از پیچ سرمته استفاده می گردد .
چوب زیر سازی اصطلاحا چوب اشباع یا Brownwood نامیده شود . جنس این چوب ، چوب روسی است که در ماده اشباعTeknol  قرار داده شده و رطوبت آن تا 25% پایین آورده شده است . برای نصب در نما ابعاد مناسب چوب زیر سازی 25*45 و 25*25 میلیمتر با فاصله های 50 سانتی متر از یکدیگر و برای نصب در کف ابعاد مناسب چوب زبر سازی 40*50 میلیمتر با فواصل 40 سانتی متر است . ماکزیمم فاصله بین زیر سازی در زمان نصب 80 سانتی متر می باشد . طول شاخه های چوب زیر سازی 2 متر بوده و به ازای هر متر مربع چوب ترمو وود نیاز به استفاده از 3 متر طول چوب زیر سازی می باشد .
در اجرای ترمو وود میتوان از پیچ و یا پروفیکس استفاده نمود که از پروفیکس فقط برای نصب چوب هایی با ضخامت 25 میلیمتر استفاده می شود . پیچ ها نیز از متریال گالوانیزه و stainless steel بوده و دارای 2 رنگ تیره و روشن می باشد که بسته به رنگ ترمو وود می توان از این دو رنگ استفاده کرد .

نصب ترمووود