اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
قیمت چوب ترمو فنلاندی

تاریخ مقاله: 1397/6/9

قیمت چوب ترمو فنلاندی

قیمت چوب ترمو فنلاندی
دراین مقاله به بررسی روش های مختلف فرآوری ترموود پرداخته شده است و در آخر به قیمت چوب ترمو فنلاندی اشاره شده است.
گروه صنعتی رانکس با همکاری صنایع چوب مبلا عرضه کننده ی چوب های تخصصی تامین شده از کشورهای استونی ، فنلاند و ایران با ارائه بی رقیب ترین قیمت در بازار داخلی می باشد. از ابتدا چوب ترمو با عنوان چوب فنلاندی در ایران شناخته شد و با گذشت زمان چوب های ایرانی با نام چوب فنلاندی وارد بازار داخلی گردیدند، اما مدت هاست ترمووود استونی از لحاظ کیفیت از چوب فنلاندی پیشی گرفته است و به واقع قابل رقابت با چوب های تولید شده ی دیگرکشورها نمی باشد. قیمت و کیفیت رقابتی چوب ترموی استونی آن را به محصولی بی نظیر مبدل ساخته است. در خصوص صنعت چوب کشور استونی و موقعیت جغرافیایی آن در مقالات بعدی به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

در رابطه با فرآوری ترمووود و پروسه ی این فرآیند در مقاله های پیشین به طور جامع پرداخته شد در این مقاله، به بررسی تکنولوژی فرآوری ترموود در بخار اشباع می پردازیم.

توسعه ی تکنولوژی مقرون به صرفه ی اصلاح حرارتی چوب در بخار اشباع
در اینجا امکان تکنولوژی اصلاح حرارتی بدون خشک کردن اولیه مورد بررسی قرار می گیرد. انجام فرآوری چوب در بخار اشباع با فشار بالا و به دنبال آن خشک کردن در خلا به منظور ذخیره کردن انرژی، پیشنهاد می شود. هدف از توسعه و گسترش این تکنولوژی کاهش انرژی مصرفی درحین پروسه و بهبود بخشیدن کیفیت محصول نهایی می باشد به عبارتی دیگر بو و رایحه ی ناشی از فرآوری چوب ترمو و همچنین ترک های احتمالی به وجود آمده بر روی سطح آن از بین خواهد رفت. استفاده از این روش موجب عدم نیاز به خشک کردن اولیه می شود در نتیجه سرعت فرآوری ترموود افزایش می یابد.

در سالهای اخیر توسعه ی تکنولوژی های جدید در زمینه ی متریال های ساختمانی به ویژه چوب، در جهت بهبود بخشیدن به خواص فیزیکی، مکانیکی و دکوراتیو آن در سرتاسر دنیا به وجود آمده است که منجر به افزایش مقاومت، دوام و قابلیت ارتجاعی چوب می شود. چوب خام به عنوان یکی از متریال های ساختمانی، دارای فواید سودمند بسیاری می باشد اما عمر نسبتا کوتاه، عدم شکل پذیری و وجود قارچ ویژگی رقابتی آن را در مقایسه با فلز و متریال های مصنوعی دیگر کاهش داده است.

چوب ترمو در مقابل پوسیدگی و حمله ی قارچ ها مقاوم است و دارای قابلیت شکل پذیری هندسی نیز می باشد و همچنین تنوع در رنگ آن از قهوه ای روشن تا قهوه ای سوخته به جذابیت و زیبایی این چوب افزوده است. فرآوری چوب با حرارت به تقاضای مشتریان در مقیاس بالا پاسخگو می باشد و همچنین قابلیت تولید با خواص مورد نظر و ویژه را نیز دارا می باشد.

تا مدتها پیش رایج ترین شیوه برای تغییر خواص چوب و مقابله با قارچ های موجود در آن، اشباع یا اصلاح سطح چوب با مواد شیمیایی توسط روغن های ارگانیک و نمک های معدنی بوده است. با وجود اینکه مواد شیمیایی به کار رفته در این پروسه منجر به از بین رفتن قارچ های موجود در چوب می شد اما اثرات مخرب و زیان آوری در محیط زیست نیز به همراه داشته است .

با توجه به موارد مذکور یکی از بی زیان ترین و موثرترین روش های اصلاح چوب، فرآوری چوب با حرارت (فرآوری ترموود) می باشد زیرا علاوه بر بی زیان بودن آن برای محیط زیست، دارای مقاومت، دوام و استحکام بی نظیری می باشد.

کشور پیشرو و شناخته شده در زمینه ی تولید چوب حرارت دیده که تکنولوژی اصلاح چوب با حرارت در بخار فوق داغ را توسعه داده است، کشور فنلاند می باشد . چوب ترمو فنلاندی هم اکنون نیز یکی از با کیفیت ترین متریال های موجود در بازار جهانی است.

 

روش های مختلف در فرآوری چوب ترمو
ویژگی معمول فرآوری ترمووود، اعمال حرارتی بین 180 تا 240 درجه سانتی گراد می باشد که منجر به تغییر خواص فیزیکی و شیمیایی چوب و تغییر رنگ آن می شود. تیرگی حاصل از این فرآیند متناسب با افزایش حرارت، مدت زمان فرآیند و رطوبت موجود در چوب می باشد که در تمامی روش های مختلف اصلاح با حرارت مشترک می باشد. رنگ مورد نظر و میزان مقاومت چوب در شرایط مختلف محیطی را می توان با تغییر دما در فرآوری اصلاح چوب با حرارت به دست آورد. تفاوت های بنیادی و اصلی درفرآوری چوب ترمو شامل مدت زمان حرارت که بین 16 تا 180 ساعت است می باشد و همچنین محیط انجام پروسه :

در محیط حاوی بخار ما فوق داغ که شامل فرآوری های Thermowood ، Platowoodو Westwood می شود.

در محیط های حاوی گاز نیتروژن که شامل فرآوری Retification می شود.

در محیط حاوی روغن های ارگانیک که شامل فرآوری Thermoholz می شود .

در مقاله های بعدی پروسه ی فرآوری چوب با حرارت در بخار اشباع مورد بررسی قرار می گیرد.

با توجه به توضیحاتی که در خصوص فواید و ویژگی های منحصر به فرد چوب حرارت دیده عنوان شد، لازم می بینیم اشاره ای به محصولات و قیمت چوب ترموی شرکت پارس آرای کوهستان داشته باشیم. این مجموعه به عنوان یکی از تامین کننده های برجسته و مطرح در زمینه ی ترموود توانسته است گامی موثر در صنعت چوب و ساختمان سازی بردارد. مشتریان محترم می توانند محصولات مورد نظر خود را با رقابتی ترین قیمت تهیه نمایند. قیمت چوب ترمو پاین مورد استفاده در نمای ساختمان را می توانید با ابعاد مختلف از 60-30 یورو تهیه نمایید قطعا این قیمت با اجناس مشابه در بازار از نظر کیفی و قیمتی قابل رقابت بوده و با خدمات ویژه ی نصب و اجرای دقیق این شرکت می تواند تضمینی برای انتخاب مشتریان باشد .

به زودی اطلاعات وسیعی در رابطه با قیمت های رقابتی چوب ترمو در بازار ایران را به اطلاع می رسانیم.