اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان

شرایط نگهداری چوب پلاستیک

شرایط نگهداری چوب پلاستیک

اصول نگهداری و مراقبت از پروفیل های چوب پلاستیک

با توجه به ساختار و ماهیت مواد تشکیل دهنده پروفیل های رانکس ، این محصول به مراقبت اندکی نیاز دارد ، با این حال نسبت به انجام دوره ای و یا مقطعی مراقبت های زیر توجه نموده و دستورالعمل های زیر را انجام دهید .

 

 1. RUNX یک محصول متراکم و مقاوم در برابر آب می باشد .
 2. در صورتیکه اثر لکه ها به سرعت از سطح رویی پروفیل های رانکس برطرف و پاک شوند قادر به نفوذ به لایه های درونی محصول نبوده و از بین خواهند رفت .
 3. مراقبت و نگهداری از محصولات رانکس موجت افزایش طول عمر آن می گردد . برای این منظور توصیه می گردد جهت تمیز نمودن محصول از محلول های شیمیایی رقیق مانند صابون ، پودر و مایع ظرفشویی استفاده شود .
 4. نفوذ نمک به میان خطوط تایل ها یا شاخه ها ( در مناطق ساحلی ) موجب آسیب دیدگی محصول می شود . برای پاک نمودن نمک از سطح محصول ، می توان با شلنگ آب روی آن را شست .
 5. لکه های نم و برگ گیاهان فاسد :

برای از بین بردن اینگونه لکه ها ، می توان از محلولی رقیق که حاوی آب ژاول باشد استفاده نمود . بهتر است پیش از اینکه لکه ها پایدار شوند ، آنها را از بین برد .

با استفاده از یک کهنه یا تی پارچه ای ، روی لکه ها را در یک حرکت منظم و در جهت طولی محصول کشیده تا لکه از بین برود . چنانچه لکه از بین نرفت ، می توان با یک سنباده نرم روی سطح محصول را با ملایمت ساب داد تا لکه  ها محو شود ، دراین حالت و در انتهای کار می بایست سطح محصول را کاملا با آب فراوان بشویید .

 1. لکه های حاصل از زنگ زدگی :

با محلولی که حاوی اسید سولفوریک باشد می توان این نوع لکه ها را ازبین برد.

 • روش دیگر برای از بین بردن زنگ زدگی استفاده از کاغذ سمباده با دانه های درشت می باشد ، کاغذ سمباده می بایست در جهت طولی کشیده شود و در انتها سطح محصول را با آب فراوان شست .
 • نکته: احتمال دارد پس از سمباده زدن رنگ محصول کمی تغییر کند و یا کم رنگ شود ، ولی به مرور زمان این اختلاف رنگ از بین خواهد رفت .
 1. لکه های روغن ، قهوه و غذا :

محلول هایی که حاوی عصاره لیمو ( مانند آب ژاول لیمویی که در آب رقیق شده باشد ) برای این منظور مناسب است . لکه های روغن را باید در اسرع وقت از بین برد . چنانچه لکه ها از بین نرفت ،می توان از کاغذ سمباده با دانه های درشت استفاده نمود ، کاغذ سمباده می بایست در جهت طولی کشیده شود و در انتها سطح محصول را با آب فراوان شست .

 1. لکه خون :

از آب یخ برای از بین بردن لکه های خون می توان استفاده نمود . در صورت لزوم از محلول هایی که حاوی عصاره لیمو ( مانند آب ژاول لیمویی که در آب رقیق شده باشد ) می توان استفاده نمود .

 1. لکه های آب :

در آب و هوای خشک ، احتمال دارد لکه های آب روی کفپوش ها ظاهر شود ، خصوصا اگر شیب یک درصدی سطح رعایت نشده باشد ، در این حالت با استفاده از شیلنگ و آب و صابون می توان این لکه ها را از بین برد .

 1. لکه های سوختگی :

می توان برای از بین بردن لکه های سوختگی از کاغذ سمباده با دانه های درشت استفاده نمود ، کاغذ سمباده می بایست در جهت طولی کشیده شود و در انتها سطح محصول را با آب فراوان شست .

 

 1. برف و یخ

هنگامی که برف سطح روی محصول را می پوشاند نباید منتظر ماند تا منتظر تا به صورت طبیعی آب شود ، در این حالت می بایست برف را با نمک های درشت یا با استفاده از جارو از بین برد ، در صورت امکان می بایست سطح محصول را از یخ نیز پاک نمود .

 1. خش های بزرگ

بعد از گذشت چند سال می توان طراوت را نخستین را به محصول بازگرداند . بدین منظور باید در ابتدا محصول را کاملا با آب فراوان شسته تا هیچ جسم خارجی روی محصول قرار نداشته باشد ، سپس با استفاده از یک دستگاه ساب ( با سمباده های بسیار درشت ) روی آن را در یک حرکت ممتد و طولی ساب می زنیم ، هرگز نباید حرکت دستگاه به شکل چرخشی صورت پذیرد .

 • توجه : بخشی که ساب زده شده ممکن است با بخش های دیگر کمی متفاوت به نظر برسد که این امر بسته به نوع سمباده ای می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد .
 1. احتمال دارد شاخه ها بر اثر تابش نور خورشید در ابتدا کمی کم رنگ شود ، ولی رنگ آن پس از مدتی پایدار می گردد ، رنگ شاخه ها ممکن است کمی با رنگ نمونه های رویت شده متفاوت باشد .
 2. چنانچه آب زیر کفپوش به خوبی تخلیه نگردد ، تابش نور خورشید باعث بوجود آمدن بخار شده که به شاخه ها آسیب میرساند ، گردش هوا ( VENTILATION ) در لابه لای کفپوش کاملا ضروری است ، چنانچه انباشت لجن و یا برگ از تخلیه آب جلوگیری نماید و آب در زیر کار جمع شود ، نور آفتاب و یا گرما موجب تبخیر آب می شود ، بخار آب موجب باد کردگی کفپوش ها خواهد گردید .
 3. در صورت رعایت نشدن دستورالعمل های نصب و شرایط نگهداری ، گارانتی محصول ساقط می گردد ، گارانتی 5 ساله پروفیل ها شامل حملات موریانه و قارچ نیز خواهد بود . هزینه های اجرایی و تعویض شامل گارانتی نمی گردد .

 

هشدار :

 • چوب پلاستیک در مقابل حریق حساس است ، از منابع گرمایی در مجاورت محصول با احتیاط استفاده نمایید .
 • چنانچه محصول در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار گیرد ، احتمال دارد سطح آن بسیار گرم شود و به کف پا آسیب برساند ( این نکته در رنگ های تیره پر اهمیت تر است ) .