اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
روش تولید ترمووود

تاریخ مقاله: 1397/6/7

روش تولید ترمووود

روش تولید ترموود

بدلیل اینکه چوب ماده ای بیولوژیکی است، همواره در معرض خطر پوسیدگی و گزند حشرات بویژه شته و موریانه می باشد. در این مقاله راه حل هایی برای این مورد پیشنهاد شده است .
درخت سبز تا پیش از آنکه قطع شود، بواسطه سیستم ایمنی طبیعی اش قادر است با حشرات و قارچها مقابله کند، اما پس از آنکه قطع شد، دیگر نمی تواند. با قطع درخت سیستم دفاعی آن تخریب می شود و روشهای تولید چوب جهت حفاظت از عناصر مخرب بیولوژیکی بکار می روند. بطور کلی دو رویکرد جهت حفاظت از چوب در برابر عوامل مخرب بیولوژیکی وجود دارند که تاکنون مورد استفاده قرار گرفته اند (البته روشهای آزمایشگاهی دیگری نیز وجود دارند که بواسطه هزینه بالا مصرف صنعتی ندارند).

 

روش حرارت دادن به چوب

در فرایند تولید ترموود، چوب در دمای 160 تا 210 درجه سلسیوس حرارت می بیند. میزان حرارت مولکولهای همی سلولز و سلولز تشکیل دهنده چوب شکر چوب را از بین می برند تا دیگر غذای حشرات چوب و قارچها نشود. آنها همچنین مولکول را متبلور می سازند تا میزان جذب آب بشدت کاهش یابد. این خاصیت عامل مهمی در محافظت از چوب از گزند این حملات بیولوژیکی مخرب است. چوب تولید شده تحت این روش به شدت در برابر حشرات و قارچها مقاوم است بطوریکه این میزان جذب آب چوب و محصولات چوب و محصولات مختص فضای آزاد برای شرایطی مانند سونا، استخر، حمام، آشپزخانه و دکوراسیون منلسب است.هیچگونه سمی در فرآیند تولید ترموود مورد استفاده قرار نگرفته است، و با محیط زیست سازگار است و حتی به جای پلاتین می تواند در بدن انسان مورد استفاده قرار گیرد!