اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
درباره نمای چوب ساختمان

تاریخ مقاله: 1396/10/18

درباره نمای چوب ساختمان

درباره نمای چوب پلاست ساختمان

نمای چوب پلاست یکی از مناسب ترین روش ها برای محافظت ساختمان از عوامل محیطی می باشد. نما خارجی ترین بخش ساختمان می باشد که قسمت تزئینی یک بنا محسوب می شود که تاثیر بسزایی در هماهنگی ظاهر ساختمان با دیگر بخش های آن دارد.

 

 زیبایی یک بنا با نمای آن جلوه گر می شود در واقع نما، پوشش یک ساختمان می باشد و از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. برخی از فواید نماپوش چوب پلاست را در بخش زیر عنوان خواهیم کرد.
 

سهولت در نصب از ویژگی های منحصر بفرد نماپوش چوب پلاست

 

ماهیت نسبتا سبک چوب پلاست منجر به نصب سریع و آسان نمای چوب پلاست می شود. نصب و اجرای نمای چوب پلاست در مقایسه با دیگر متریال ها بسیار ساده تر انجام می پذیرد. سهولت و سادگی در اجرا و نصب نمای چوب پلاست منجر به کاهش هزینه های ساختمان سازی می شود که این امر نمای چوب پلاست را مبدل به یکی از بهترین گزینه های انتخابی در صنعت ساختمان سازی کرده است.
 

دوام بسیار بالا از دیگر فواید نمای چوب پلاست

 

اگر به طور مناسب از نمای چوب محافظت شود می توان به جرات عنوان کرد که نمای چوب پلاست و در کل تمامی محصولات چوب پلاست را سالیان سال بدون وجود مساله ی خاصی می توان مورد بهره برداری قرار داد. نمای چوب پلاست با دارا بودن مقاومت ویژه ، از آسیب دیدن به ساختمان جلوگیری می کند. تکه تکه شدن و خراشیده شدن در خصوص نمای چوب پلاست بسیار کمتر از دیگر متریال ها آشکار و جلوه گر می شود. چوب پلاست به خودی خود با توجه به ماهیت آن، از مقامت و دوام بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر آن می توان با استفاده از روش های مختلفی از جمله فراوری چوب پلاست ، استقامت، دوام و پایداری آن را افزایش داد. با تغییر در متریال چوب پلاست نما میتوان آن را در مقابل عواملی چون آتش سوزی مقاوم کرد. گونه های چوب پلاستی وجود دارند که در مقایسه با دیگر انواع چوب پلاست از مقاومت بالاتری برخوردار هستند  
 

کاربرد چوب پلاست نما روشی موثر در جلوگیری از اتلاف انرژی

 

چوب پلاست عایقی بسیار مناسب و کارآمد در جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد. در مقایسه با متریال هایی از قبیل فولاد و بتن، چوب پلاست هادی حرارتی بسیار ضعیفی است بنابراین با استفاده از نمای چوب از هدر رفتن گرما در زمستان و سرما در تابستان به طور موثری جلوگیری به عمل می آید و بدین گونه مصرف انرژی کاهش می یابد.   
 

کاربرد متنوع از چوب پلاست

چوب پلاست به دلیل قابلیت اکسترودر بودن در شکل های مختلف، دربسیاری از طراحی های داخلی منازل و طراحی های خارجی به کار می رود. همچنین چوب را می توان به شکل پترن های مختلف استفاده کرد.  نمای چوب  می توان درطراحی  های متنوع معماری مورد استفاده قرارداد زیرا انعطاف پذیری چوب پلاست کاربرد آن را در پروژه های متنوع و مقیاس های مختلف امکان پذیر می سازد. از چوب می توان در در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده کرد. چوب نما را می توان با رنگ دلخواه تولید کرد
 

دوستدار محیط زیست

برخلاف دیگر متریال های به کار رفته در نما که از منابع تجدید ناپذیرمی باشند، چوب پلاست ازمنابع طبیعی و مصنوعات تجدید پذیرمی باشد. از دیگر فواید منحصر بفرد چوب پلاست بازیافت شدن صد در صدی آن می باشد که این ویژگی آن را از دیگر متریال ها متمایز کرده است و بنابراین به قاطعیت می توان عنوان کرد یکی از متریال هایی می باشد که  به بیشترین میزان دوستدار محیط زیست می باشد.


آکوستیک بودن چوب پلاست

با استفاده از نمای چوب پلاست به راحتی ساختمان خود را از حیث تبادل صدا عایق کرده اید. با کاربرد برخی از متریال ها درنما عبورصدا به راحتی انجام می پذیرد و این یکی از معایب متریال هایی غیر از چوب پلاست می باشد. از ویژگی های چوب پلاست جذب منحصر بفرد صدا می باشد که آن را از  دیگر متریال ها متمایز می کند و با کاربرد نمای چوب پلاست در ساختمان فضای خانه ی خود را مبدل به محیطی فوق العاده ارام خواهید کرد.

درباره نمای چوب پلاست ساختمان