ترکیب طبیعت و آرامش
ترکیب طبیعت و آرامش
محوطه سازی استخر
محوطه سازی استخر
" هرکدام از ما مکان شادی داریم، رانکس شما را فراتر از آن مکان می برد! "
حس زیبای زندگی
حس زیبای زندگی
زیبایی و کیفیت در کنار هم
زیبایی و کیفیت در کنار هم
همراه با رانکس متمایز بودن را تجربه کنید
همراه با رانکس متمایز بودن را تجربه کنید
سبک ویژه ، شگفت انگیز و مدرن
سبک ویژه ، شگفت انگیز و مدرن
اطمینان از کیفیت محصول
اطمینان از کیفیت محصول
بهترین خلاقیت و ایده در طراحی
بهترین خلاقیت و ایده در طراحی
هر آنچه که میخواهید
هر آنچه که میخواهید

درباره ما

درباره ما
درباره ما

درباره چوب پلاست رانکس

گروه صنعتی رانکس در سال 1385 فعالیت خود را در زمینه تولید پروفیل های کامپوزیتی چوب پلاست ( Wood Plastic Composite ) تحت عنوان RUNX در ایران آغاز نموده است و به همت کادر مجرب و بهره گیری از دانش روز دنیـا توانستـه در مدت کوتاهی با تولید انواع مختلف پروفیل چوب پلاستیک ، با بالاترین کیفیت ، نقش شایانی در عرصه تولید این محصول جدید و زیبـا در بـازار داخلی ایفـا نمـاید

آغاز...

محصولات برتر

قیمت: ٨٩٠,٠٠٠ تومان
موجود
قیمت: ٨٩٠,٠٠٠ تومان
موجود
قیمت: ٩٢٠,٠٠٠ تومان
موجود
قیمت: ٧٢٠,٠٠٠ تومان
موجود
قیمت: ٨٣٠,٠٠٠ تومان
موجود
قیمت: ٧٢٠,٠٠٠ تومان
موجود
خانه چوبی

تاریخ مقاله: 1398/7/16

خانه چوبی

خانه چوبی

ساخت خانه چوبی، دنج و رویایی

خانه‌های چوبی فیلم‌های کانادایی، اروپایی و استرالیایی را دیده‌اید؟ به‌ نظرتان نمای این خانه‌ها که بیشتر ویلایی هستند، دنج نیست؟ برای ساخت خانه چوبی می‌توانید در قسمت‌های مختلف داخل خانه و حیاط از چوب استفاده کنید؛ مثلا نمای سازه، اسکلت، کف خانه و حیاط، لبه‌های باغچه، دور استخر و کلی جاهای دیگر که در این مطلب به اصلی‌ترین آنها اشاره می‌کنیم. بد نیست بدانید در بیشتر کشورهای دنیا استفاده از چوب در ساخت خانه بسیار معمول و محبوب است و متخصصان این هنر و صنعت درباره مزایای ساخت خانه چوبی، کلی حرف برای گفتن دارند که در ادامه به آنها هم اشاره می‌کنیم.

خانه چوبی

الف - در ساخت خانه چوبی به چه چیزی توجه کنیم؟

انتخاب پلان خانه چوبی

نظر مشتری: هنگامی که تصمیم به ساخت خانه چوبی می‌گیرید، شرکت پیمانکار ابتدا نسبت به مساحت زمین شما پیشنهاد می‌دهد که چه زیر بنایی را برای ساخت خانه چوبی در نظر بگیرید. سپس نظر شما را درباره خانه رویایی و ویژگی‌هایی که در ذهن پرورانده‌اید می‌پرسد. مثلا گروه رانکس از ویلای یک طبقه تا چند طبقه را برای شما طراحی و اجرا می‌کنند تازه اگر کارفرما بخواهد، طرح و نمایی از چوب در حیاط هم به کار می‌برند.

متراژ مناسب برای خانه چوبی: برای کشیدن نقشه یا پلان خانه چوبی از شما پرسیده می‌شود که کاربری برای آن در نظر دارید؛ چند نفر قرار است در این خانه رفت‌و‌آمد کنند. چه امکانات اختصاصی نیاز دارید و در نهایت متراژ مناسب برای پلان شما در نظر گرفته می‌شود. برای مثال بر‌اساس سلیقه و نیاز، تعداد و متراژ اتاق، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حال و پذیرایی، تراس و راه روی چمن، استخر، تراس و ... را مشخص می‌کنید و رانکس پلان را با محاسبه قیمت طرح به شما تحویل می‌دهد.

اصول مهندسی ساخت خانه چوبی

پی‌ریزی و فنداسیون: شرکت طرف قرارداد شما برای ساخت خانه چوبی باید بتواند پی‌ریزی را به طور علمی و دقیق انجام دهد تا استحکام خانه حفظ شود.

در و پنجره دو جداره: استفاده از در و پنجره دوجداره سبب حفظ انرژی در زمستان و خنک ماندن خانه در تابستان‌ها می‌شود.

قفل و لولای مرغوب: در ساخت خانه چوبی باید از قفل و لولاهای باکیفیت ب بخ کار برد تا استحکام خانه چوبی بیشتر شود.

در محکم: در خانه چوبی باید از چوب با چگالی بالا و مقاوم ساخته شود، تا به راحتی نشکند.

ب. مزایای ساخت خانه چوبی

1. جلوگیری از اتلاف انرژی در ساخت خانه چوبی

حفظ تعادل اکولوژیک: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مصالح رایج دارند، برهم زدن تعادل اکولوژیک است اما در ساخت خانه چوبی، فقط مقدار کمی گاز co2 منتشر می‌شودو نسبت به مصالح معمول آلایندگی بسیار کمتری دارد.

مقدار انرژی کمتر: انرژی مورد نیاز برای تولید چوب لازم برای ساخت خانه چوبی، بسیار کمتر از انرژی مورد نیاز برای ساخت یک خانه از آجر است.

بازیافت خرده چوب‌ها: هنگام ساخت خانه چوبی می‌توان خرده چوب‌ها را بازیافت و مجددا استفاده کرد یا در کوره و دیگ بخار به عنوان سوخت به کار برد.

2. توجه به آب‌و‌هوای منطقه

شرکت‌هایی که خدمات ساخت خانه چوبی را ارائه می‌دهند، در روند طراحی و ساخت خانه چوبی به اصول محیط زیست و شرایط آب‌وهوایی دقت می‌کنند و سفارش مشتری خود را با تکیه بر این اصول پیش می‌برند و در عین حال جزئی‌ترین ایده‌ها و سلیقه کارفرما را در نظر می‌گیرند. همچنین در رانکس ساخت خانه چوبی مطابق استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود و متخصصان از انواع پوشش‌های سقف متناسب با شرایط آب‌و‌هوایی منطقه شما برای ساخت خانه چوبی دلخواه‌تان کمک می‌‌گیرند.

حفظ محیط زیست:

از طرفی ما در عصری زندگی می‌کنیم که اطراف‌مان با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا احاطه شده است. در چنین وضعیتی خوب است بیشتر طبیعت را در زندگی روزمره خود وارد کنیم و بدون صدمه رساندن به محیط زیست از انواع چوب‌ها در ساختمان به کار بریم.

ج. بخش‌های چوبی در ساخت خانه چوبی

کف چوبی: کفپوش چوبی دو دسته هستند. دسته اول،کفپوش‌هایی هستند که از مقاومت و کیفیت ساخت خوبی بر خوردارند و از آنها در کف اتاق خواب، اتاق پذیرایی، نشیمن استفاده می‌شود و در کل برای جاهایی که با رطوبت در تماس نیستند استفاده می‌شود. دوم کف‌پوش های با کیفیت بهتراند با گرید بالاتر هستند که در مقابل آب و رطوبت مقاومت زیادی از خود نشان می دهند، این مدل کفپوش ها هم انتخاب مناسبی برای آشپزخانه و بخش هایی از خانه هستند که معمولا با رطوبت سر و کار دارند.

د. ساخت خانه چوبی گران است؟

بسیاری از مردم بر این‌ باورند که اگر بخواهند در ویلا یا منزل شهری خود از چوب استفاده کنند، برای‌شان خیلی گران تمام می‌شود و همان بهتر است که از مصالح معمول در ساخت ملک شان به کار ببرند اما این تصور کاملا اشتباه است و هنگامی که برآورد هزینه ساخت خانه چوبی را در کنار ساخت ساختمانی با مصالح معمول و رایج می‌گذاریم. متوجه می‌شویم هزینه ساخت خانه چوبی با هزینه ساخت یک خانه معمولی چندان تفاوتی ندارد و لازم نیست یک بودجه نجومی را برای ساخت خانه چوبی اختصاص دهیم.

چوب پلاست

چوب اشباع

چوب ترمو