اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
اهمیت چوب پلاست

تاریخ مقاله: 1393/11/6

اهمیت چوب پلاست

اهمیت چوب پلاست

 

چوب پلاست یک کالای عمومی و پرمصرف در جهان است که همانند سایر کالاها تولید و مصرف می‌شود. لیکن در صورتی که نگاه دقیق به زنجیره تولید و مصرف این کالا شود، نتیجه‌ می‌گیریم که این کالا از اهمیت بسیار بالا در جوامع بشری برخوردار است که دلایل آن را می‌توان این چنین تشریح کرد:

    الف) تولید چوب پلاست به سلامت محیط زیست کمک می‌نماید:

ماده اولیه تولید چوب پلاست انواع فیبر و الیاف گیاهی و پلیمرها می‌باشند که اولاً بخش عمده این مواد را الیاف گیاهی تشکیل می‌دهند و ثانیاً این الیاف می‌تواند هر نوع ماده کشاورزی اعم از خاک اره، باگاس (ساقه نیشکر)، سبوس گندم، پوسته برنج، پوست خشکبار (از قبیل گردو، پسته، فندق و بادام و...) باشد. بنابراین با این کار میزان مصرف پلاستیک‌ها که در محیط تجزیه ناپذیر می‌باشند، کمتر می‌شود.

    ب) ایجاد کالایی با ارزش افزوده بالا از مواد کشاورزی با ارزش کمتر:

بازیافت و تبدیل الیاف طبیعی با ارزش کمتر، یکی دیگر از مزیت‌های این کار است که در سطح ملی می‌توان از آن به عنوان یک طرح مفید یاد کرد.

    ج) کاهش ضرورت قطع درختان:

چوب بطور مستقیم از درخت حاصل می‌شود. لذا با توسعه جمعیت کشورها، نیاز بازار به چوب بیشتر شده و برای تأمین آن لازم است درختان بیشتری قطع گردد و این موضوع با توجه به محدودیت جنگل در کشور، بسیار حائز اهمیت است. تولید محصولات چوب پلاست سبب کاهش نیاز بازار به چوب طبیعی شده و در نهایت ضرورت قطع درختان کاهش پیدا می‌کند.

اهمیت چوب پلاست