اقلام موجود در سبد خرید

جمع کل: ٧,٠٠٣,٠٠٠ تومان
آموزش نصب کفپوش تایل

تاریخ مقاله: 1395/10/24

آموزش نصب کفپوش تایل

آموزش نصب کفپوش تایل

 

1- کفپوش های تولیدی گروه صنعتی رانکس از تایل هایی با یک بستر استاتیکی پلاستیکی فوق العاده با کیفیت تشکیل می شود . در اطراف هرکدام از تایل ها زبانه و اتصالات ویژه ای وجود دارد که می توان توسط آنها این قطعات را در کنار هم قرار داده و قفل نمود تا سطحی یکنواخت با ظاهری بسیار زیبا ایجاد شود .

در ادامه به روش نصب تایل کفپوش می پردازیم :

نکات مهم قبل و هنگام اجرای تایل های کفپوش:

    -تغییرات دما و رطوبت تاثیرات زیادی بر روی تایلهای کفپوش نداشته اما پیشنهاد ما این است که در استخر ها از کفپوش های چوب پلاست تولیدی گروه صنعتی رانکس استفاده شود  لذا در موقعیت های دیگر مانعی جهت نصب وجود ندارد.

    -این کفپوش ها را می توان روی اغلب پوشش های موجود مانند کف های سیمانی و یا موزائیک و سرامیک نصب نمود. اما در مناطق کوهستانی و ناصاف ، نصب تایل کفپوش با مشکل اساسی روبه رو می شود. قبل از هر چیز باید از یکنواختی و صاف بودن کف مورد نظر اطمینان حاصل نمود ٬ حداکثر اختلاف سطح تراز قابل چشم پوشی بین دو سطح مجاور  mm  5 می باشد لذا در صورتی که کف ناهموار و دارای اختلاف سطح زیادی است ابتدا باید آنرا اصلاح نمود .

    - تایل کفپوش استفاده شده در بالکن ، حیاط یا کنار استخر دارای یک فاصله 8 میلی متری از کف است که به زهکش شدن آب و جمع آوری آبهای جاری حاصل از شستشو و بارندگی کمک شایان می کند.

    -یکی دیگر از مزایای استفاده کردن از تایل کفپوش این است که در زمان بارش برف ،یخ زدگی بعد از بارندگی به وجود نمی آید . این به دلیل فاصله 8 میلیمتری یاد شده است  که به جریان هوا زیر سطح برف کمک کرده و باعث آب شدن برف خیلی زود تر از تصور می شود. همچنین با آب پاشی روی برف و زه کش شدن آب سرعت برف روبی دو چندان خواهد شد.

قبل از اجرای کفپوش محوطه را از شاخ وبرگ ، خرده سنگ و ... خالی نموده و از خشک بودن و عدم یخ زدگی سطوح  مطمئن شوید و همچنین مطمئن شوید ضایعات حاصل از برش در دریچه کف کش جمع نشده است.

بهتر است قبل از شروع به نصب تایل کفپوش ابتدا اتصالات فاق و زبانه  تایل کفپوش را وارسی کنید تا متوجه سهولت نصب آن شوید.
در نصب تایل کفپوش سعی کنید از هر گوشه دیوارهای کناری حدود نیم سانتی متر فاصله داشته باشند که این کار را می توانید با قرار دادن تکه قطعاتی و یا SPACERS در دور تا دور دیوارها انجام دهید تا با اجرای ردیف اول بتوانید به راحتی سایر قطعات را توسط ضربه ملایم در محل مناسب نصب نمایید

شروع کار نصب تایل کفپوش بسته به محل فرق میکند. اما اگر بالکن یا محل مورد نظر منحنی بود : در این حالت خواسته یا ناخواسته نزدیک محل منحنی تایلهای کفپوش نیاز به برش کاری پیدا میکنند. لذا از وجه های صاف شروع کنید و با نزدیک شدن به منحنی جبراً برش کاری لازمه نصب می شود. در غیر این صورت معمولا نصب از سمت چپ و دورترین نقطه از درب شروع می شود.

از سمت چپ تراس یا فضای مورد نظر شروع نموده ٬ قطعه اول را بر روی کف قرار می دهیم . برای نصب تایل بعدی ابتدا فاق و زبانه را برسی کرده و پس از میزان نمودن زبانه و شیار و همچنین  محل استقرار تایل  ٬ با کمی فشار قطعات را داخل یکدیگر قرار داده و با پایین کشیدن تایل ٬ آنرا در تایل قبلی قفل نمایید . اطمینان حاصل کنید که قطعات نصب شده بطور کامل به هم چسبیده در امتداد طول تایل کفپوش های دیگر باشد .

تایل کفپوش گروه صنعتی رانکس با ابعاد 30 * 30  و 30 * 15 سانتیمتر تولید می شود و در صورتی که با قرار دادن تایلها فضای باقیمانده تا دیوار مقابل کمتر از 15 یا 30  سانتیمتر باشد آخرین تایل نیاز به برش پیدا می کند.  البته می توان با سنگ های رنگی و تزئینی فضا های خالی دور تا دور فضا را پر کرد.

برای شروع ردیف بعدی باید تایل را با زاویه 90 درجه نسبت به تایل مجاور در ردیف اول نصب  نمایید(این کار بسیار راحت است چرا که در اتصالات فاق و زبانه ای به این موضوع فکر و تعبیه شده است) در غیر این صورت تایل ها بدون نقش در یک ردیف و موازی نصب می شوند.

توجه نمایید که هرگز نباید برای جا زدن قطعات از ضربات مستقیم چکش بر روی لبه تایل کفپوش استفاده نمود .

برای جازدن قطعات در ردیف دوم اولین قطعه تایل را همانند قبل نصب نمایید و این روند را انتهای پروسه نصب ادامه دهید .

برش قطعات تایل کفپوش :

برای برش عرضی قطعات تایل کفپوش می توان از اره ای عمود بر ، اره دستی، اره منبت کاری یا اره مویی دستی نیز برای برش استفاده کرد. علاوه بر این سعی شود تمام برش ها را در یک محل انجام دهید تا خاک اره در تمام محیط پراکنده نشود .

 نصب کفپوش

در کف پوش های تایل تولیدی گروه صنعتی رانکس سعي شده است كليه موانع و مشكلات نصب کف پوش بررسي و رفع شوند؛به گونه اي كه می توانید در اتاقها، آشپزخانه ، تراس، پشت بام ، بالکن ، کناره استخر ، فضای باز در باغ ها، داخل سونا و مكانهاي مختلف مسكوني و اداري بدون نياز به تخصص، کفپوش ها را در محلهاي مورد نظرتان نصب كنید.